Loading...
Różne i śmieszne

Jesienna dekoracja – praca konkursowa

Jesienna dekoracja

Praca konkursowa P. Karoliny Plaskoty

Jesień kojarzy mi się z grzybami, a jak grzyby to wyjazd do lasu, gdzie po deszczu pięknie przyozdobione kropelkami deszczu lśnią w słońcu utkane pajęczyny. Toteż moja propozycja jesiennej dekoracji to pajęcza sieć, która chowa się…sami zobaczcie gdzie:)

Do stworzenia tejże prostej i efektownej dekoracji potrzebujesz. Czarną, białą oraz wielokolorową (zielono-brązową) włóczkę, szydełka (moje w rozmiarze 4 oraz 3 mm), nożyczki i taśmę przezroczystą. Na początek wykonujemy naszą pajęczynę (wzór na załączonym zdjęciu), ja zrobiłam 5 rzędów, ale można i więcej – w zależności jak dużą potrzebujemy naszą sieć, w którą złapiemy pająka.

Następnie, jak już skończymy tkać naszą sieć, wykonujemy naszego pająka-gospodarza do jesiennej ozdoby:) (wzór znajduje się na zdjęciu). Wykonując odwłok pająka uzyskamy z 16 podwójnych słupków wypukłą część, do której szydełkiem będziemy dołączać odnóża.

Na koniec wykonujemy 2 proste listki, którymi przyozdobimy naszego żołędzia, gdyż jak jesień to i te wspaniałe dary natury, z których będąc małymi dziećmi robiło się leśne ludziki.

Dodaj komentarz