Loading...
idą, idą święta

Bombka 1

szydełkowa bombka

Święta już za miesiąc, więc czas pomyśleć o prezentach. Ja osobiście już mam zamówienia na świąteczne bombki na prezenty dla rodzinki.

Zrobienie efektownej bombki nie wymaga dużych umiejętności.

Na efektowniejsze zdjęcia trzeba poczekać na ubieranie choinki.

                                                                szydełkowa bombka

Co powinieneś umieć:

* łańcuszek, Słupek, oczka ścisłe, przerabianie dwóch słupków razem.

Nie brzmi skomplikowanie chyba, więc do roboty!

1 rząd: zaczynamy od kółeczka z 6 oczek łańcuszka połączonych oczkiem ścisłym.

2 rząd: 3 oczka zwrotne i 17 słupków przerabianych dookoła powstałego kółeczka.

3 rząd: 3 oczka zwrotne zamiast pierwszego słupka i powtarzamy *3 oczka łańcuszka i słupek w co drugie oczko podstawy ( robimy 3 oczka łańcuszka, w podstawie omijamy jedno oczko i w kolejnym przerabiamy słupek)*   Kończymy 3 oczkami łańcuszka i zamykamy rządek oczkiem ścisłym zamykającym.

4 rząd: przerabiamy jedno oczko ścisłe i 3 oczka łańcuszka zamiast jednego słupka i 2 słupki w powstałe okienko w rządku poprzednim.powtarzamy *oczko łańcuszka- nad słupkiem z rzędu poprzedniego, 3 słupki w okienko (dwa oczka łańcuszka) z rzędu poprzedniego*oczko łańcuszka, zamykamy rządek oczkiem ścisłym zamykającym.

5 rząd:przerabiamy 3 oczka ścisłe i nad wolnym oczkiem łańcuszka z rzędu poprzedniego, przerabiamy 3 oczka łańcuszka.powtarzamy*3 oczka łańcuszka, słupek w wolne oczko łańcuszka z rzędu poprzedniego* oczko łańcuszka i zamykamy oczkiem ścisłym

6 rząd:  Zaczynamy od 3 oczek zwrotnych w zastępstwie słupka, robimy 4 oczka łańcuszka. Powtarzamy*słupek w środek okienka rzędu poprzedniego, 4 oczka łańcuszka*.zamykamy oczkiem ścisłym zamykającym

                                                                

7 rząd: Robimy oczko ścisłe i 3 oczka zwrotne w zastępstwie 1 słupka.Wykonujemy jeszcze 3 słupki nad okienkiem rzędu poprzedniego. Powtarzamy *oczko łańcuszka, 4 słupki, po słupku w każde oczko podstawy z okienka*Zamykamy oczkiem ścisłym zamykającym.

8 rząd: 3 oczka zwrotne w zastępstwie jednego słupka, 4 oczka łańcuszka. Powtarzamy *4 oczka łańcuszka, słupek w wolne oczko łańcuszka z rzędu poprzedniego* Kończymy dwoma oczkami łańcuszka i słupkiem łączącym początek z końcem.

9 rząd: 3 oczka zwrotne i 3 oczka łańcuszka. Powtarzamy *Słupek w środek okienka rzędu poprzedniego, 3 oczka łańcuszka*Zamknąć oczkiem ścisłym.

10 rząd: Oczko ścisłe, 3 oczka zwrotne i 2 słupki w okienko rzędu poprzedniego. Powtarzamy*Oczko łańcuszka – nad słupkiem rzędu poprzedniego, 3 słupki w okienko z poprzedniego rzędu*Połączyć oczkiem ścisłym zamykającym.

                                                               

11 rząd: 3 oczka zwrotne, 2 oczka łańcuszka. Powtórzyć *słupek w oczko łańcuszka z rzędu poprzedniego,2 oczka łańcuszka nad słupkami rzędu poprzedniego* Zrobić oczko łańcuszka i półsłupkiem połączyć  rząd.

 12 rząd: 3 oczka łańcuszka, powtarzać*oczko łańcuszka, słupek w kolejnych oczkach* Połączyć oczkiem ścisłym.

13 rząd: 3 oczka zwrotne. W każdym oczku rzędu poprzedniego robić słupek, przerabiać po dwa słupki razem.

                                                          

Koniec!

A oto efekty naszej pracy:

 
 

 

O krochmaleniu i technice wykonywania bombek przeczytacie TU

Dodaj komentarz