Loading...
idą, idą święta

Aniołek

No to z tym ANIOŁKIEM to jest tak-
zaczynamy od GŁOWY- 5 o. łańcuszka zamykamy w kółeczko i robimy w nim 5 półsłupków.
rząd3- to 10 półsłupków
rząd4- to 20 psł
rzędy 5-10- to cały czas 20 psł
rząd11- 15 psł
rząd12- 10 psł

dalej część którą u mnie nazywają w gazecie KRYZĄ, ale dla mnie to tułów aniołka jest:
Dzielimy na dwie części- czyli po połowie z głowy, czyli po 5. i przerabiamy je oddzielnie- jakby najpierw przód a potem tył.
rząd13- 3o.łańcuszka, i 4 słupki- po każdym w jedno oczko z 12 rzędu. Potem odwaracmy robótkę i robimy rząd 14- tym razem 3o.łańcuszka (to jak wiecie zamiast słupka pierwszego) i do tego 7 słupków. Rzędy 15 i 16 tak samo jak 14.
Teraz to samo z drugiej strony- czyli „jakby plecy”.
W tym punkcie trzeba jeszcze zrobić rączki- to są same półsłupki w zdłuż zrobionej kryzy- to tak jak by w poprzek przez rzędy 13-16 tak, że w każdy słupek z brzegu robimy i w sumie powinno być 24 półsłupki. Robiąc tak cały czas systematycznie skracamy o jedno oczko z brzegu i tak robi się ręka. Druga analogicznie. (Przepraszam, ale nie umiem tego inaczej wytłumaczyć)

SPÓDNICA- wracamy do 16 rzędu kryzy i robimy 16 półsłupków łącząc w ten sposób „przód” i „tył”.-zamykamy w kółko.
następne rzędy 2-8 (ale to jak kto chce, może być ich nawet 10) robimy ciągle tak samo- 1 słupek(czyli na początku każdego okrążenia będą to 3 o.łańc) 2o.łańc, 1 słupek(w to samo oczko podstawowe co pierwszy), 1 słupek(w następne oczko podstawowe), 2o. łańc, 1 słupek(znowu w to samo oczko podstawowe)- to po to aby otrzymać siateczkę.

                                                             

Ostatni rząd- 6słupków w każde dwa oczka łańcuszka rzędu poprzedniego.

Dodaj komentarz