Loading...
Zabawki

Pszczoła


Co musimy umieć: półsłupki, oczka ścisłe

Czółki, nos (x 3)

2 oczka łańcuszka, w drugim oczku wykonać 6 półsłupkówm zamknąć w okrąg, przerabiać w każdym oczku podstawy po 2 psł. powstaną takie miseczki. Miseczki łączymy brzegami przy pomocy oczek ścisłych, do otrzymania kulki.

Do czółek, dorabiamy łańcuszek ( x 2 sztuki) o długości wymaganej długości czółek – 8 oczek łańcuszka. Przerabiamy łańcuszek oczkami ścisłymi w celu pogrubienia go, przymocowujemy kulkę na czółek.
 
Ciałko
2 oczka łańcuszka, w drugim oczku przerobić 6 oczek psł., połączyć oczkiem ścisłym w okrąg, w kolejnych dwóch  rzędach przerabiać  po 2 psł w każdym psł. W kolejnych 2 rzędach *psł, 2 psł w kolejnym oczku podstawy*, w 1/3 oczek koło siebie  przerabiać po 2 psł, w reszcie oczek po psł. przerabiać 11 rzędów psł, w kolejnym rzędzie zamknąć 4 oczka równomiernie na całym obrębie. W kolejnym rzędzie zamknąć kolejne 4 oczka równomiernie na całym okregu. W zależności od oczekiwanej wielkości pszczóły zamykać po 3-4 oczka w każdym rzędzie. U nas zamykałam co 3 oczko w 2 koeljnych rzędach. Potem wypychamy pszczołę i przyszywamy głowę. 
 
            
                         
 
Skrzydełka
12 oczek łańcuszka. obrabiamy łańcuszek w kształt podkówki półsłupkami. W pierwszym rzędzie w szczytowym oczku przerbaiamy 5 psł, w kolejnych rzędach w szczytowym oczku po 3 psł. W 3 rzędzie, 6 początkowych i końcowych oczek przerabiamy oczkami ścisłymi, resztę półsłupkami. Zakończyć w 6 rzędzie.
 
Główka 

 2 oczka łańcuszka, w drugim oczku wykonać 6 psł. Zamknąć w okrąg. W kolejnym rzędzie w każdym oczku podstawy przerabiać po 2 półsłupki. W kolejnym rzędzie przerabiamy *psł, psł, 2 psł w jednym oczku podstawy*. Kolejny rządek * psł, psł, psł, 2 psł*. Przerabiać kolejne 6 rzędów półsłupkami. Zamykać po 4 oczka w każdym rzędzie. Pozostawić  otwór ułatwiający przyszycie polików i wyhaftowania oraz wypchania głowy.

Rączki( x2)
2 oczka łańcuszka, w drugim oczku wykonać 5 półsłupków zamknąć w okrąg, przerabiać w każdym oczku podstawy po 2 psł. powstaną takie miseczki. W kolejnym rzędzie przerabiać *psł, 2 psł w kolejnym oczku podstawy*, 11  rzędów przerabiać psł w każdym oczku podstawy.

Wykończenie, wypchać kończyny, ciałko, główkę, wyhaftować oczy i uśmiech, doszyć czółki i nos, kończyny, skrzydełka

                                       

Nóżki

Wykonać łańcuszek z 5 oczek + 1 oczko zwrotne. Łańcuszek obrabiamy dookoła. W 4 kolejnych oczkach wykonać  płs. W 5 (szczytowym) oczku wykonujemy 3 półsłupki ( identycznie jak podeszwa bucika dla dzieci). Z drugiej strony łańcuszka wykonujemy również psł, w oczku szczytowym wykonać 2 psł. Przerabiać dookoła dałej robiąć w szczytowych oczkach po 3 psł i w oczkach do nich przylegających po 2. Po 4 obejściu łańcuszka dookoła, wykonujemy w każdym oczku psł- bucik zaczyna iść do góry. Powtórzyć 3 razy. Dla wymodelowania przodu bucika zamykać po 3 oczka w rzędzie na przodzie butka. Zostanie nam koło 10 oczek na wykonanie nogi. Przerabiamy ja dookoła psł.

W wersji prostszej. Robimy tak jak rączki dodając 1-2 rzędy gdzie przerabiamy po 2 psł w oczku rzędu porzedniego 

uff.. w razie problemów wykonam schemacik;p

Dodaj komentarz