Loading...
Zabawki

Poduszka

 

Co musisz umieć: oczka ścisłe , półsłupki, podstawy haftu

 

Robiłam poduchę  wd. tego schematu. Każda kratka to jeden półsłupek. Przyznam się, że dokładnie nie trzymałam się tez tego schematu, tylko wzorowałam się, żeby wiedzieć, że tutaj coś się poszerza, a tutaj czas zwężać. Zaczęłam też od więcej niż 7 oczek w podstawie.

Uszka: 26 oczek łańcuszka, 1 i 2 rząd: po psł w każdym oczku łańcuszka, rząd 3,4- 8 – zwężać- zamykając po 2 oczka skrajne z każdej strony. W kolejnych rzędach zamykać po 4 oczka. Rząd 12 kończy nasze uszko.  Uszko skłąda się z dwóch takich elementów połączonych ze sobą oczkami ścisłymi. Ja łączyłam tutaj po prawej stronie, nie wypychałam.

 

Przód i tył robimy wd. powyższego schematu, oczywiście tył robimy bez kolorowych wstawek.

Całość łączymy po lewej stronie oczkami ścisłymi, pamiętając o dodaniu uszek:) Nie łączymy miejsca na czubku głowy, bo jakoś musimy wypchać poduchę.

Na końcu, przed wypchaniem  haftujemy buźkę, oczęta i nochal. Oczka na oryginalnej fotce są wyszyte całe czarne ale ja zostawiłam puste w środku – kto co woli. Poduchę radzę wypychać dość mocno, bo wraz zupływem czasu, wata się zbija i podusia sklapcieje.

  Łączymy miejsce przez które wpychaliśmy watę.

 

Poduchę wypchałam watą poliestrową tzw. szarpanką – zakupioną na allegro cos koło 3zł/kg.

 Podusia wygląda naprawdę ślicznie, a na zdjęciu trochu dziwnie wyszła i nieforemnie:)

 

 

 

 

Dodaj komentarz