Loading...
Zabawki

Lew

 

Lew jest dziki, lew jest zły.. a może to dzik był? 

Co musisz umieć: oczka ścisłe zamykające, półsłupki 

Wykonanie:


Nogi x2:

2 oczka łańcuszka, w drugim oczku wykonać 6 psł. Zamknąć w okrąg. W kolejnym rzędzie w każdym oczku podstawy przerabiać po 2 półsłupki. Teraz wyrobimy stopy;p W 6 rzędzie zamykamy 3 oczka koło siebie. Czyli przerabiamy psł, omijając w podstawie oczko. w kolejnym zamykamy 2 oczka. Potem 6 rzędów psł.

Łapki x2:
2 oczka łańcuszka, w drugim oczku wykonać 5 psł. Zamknąć w okrąg. W kolejnym rzędzie w każdym oczku podstawy przerabiać po 2 półsłupki. Potem 11 rzędów psł.


                                        
Głowa:

2 oczka łańcuszka, w drugim oczku wykonać 6 psł. Zamknąć w okrąg. W kolejnym rzędzie w każdym oczku podstawy przerabiać po 2 półsłupki. W kolejnym rzędzie przerabiamy *psł, psł, 2 psł w jednym oczku podstawy*. Kolejny rządek * psł, psł, psł, 2 psł*. Przerabiać kolejne 6 rzędów półsłupkami. Zamykać po 4 oczka w każdym rzędzie. Pozostawić  otwór ułatwiający przyszycie polików i wyhaftowania oraz wypchania głowy.
 

                                        

Ciałko:

Wszystko zależy od oczekiwanej grubości brzucha naszej zabawki. Ponieważ ja wyznaję zasadę, że zabawka ma mieć na czym siedzieć i brzucha też ma mieć, więc ciałko na które podaję przepis, ma kształt gruszki. Tak naprawdę, to głowę i ciałko dopasowujecie do własnych wymogów i wyobrażeń, dodając więcej lub mniej oczek. Należy jedynie pamiętać, gdzie jest pupa i z której strony mamy brzuch. 
2 oczka łańcuszka, w drugim oczku wykonać 6 psł. Zamknąć w okrąg. W kolejnym rzędzie w każdym oczku podstawy przerabiać po 2 półsłupki. W kolejnym rzędzie przerabiamy *psł, 2 psł w jednym oczku podstawy*. Kolejny rządek powtarzamy 3 krotnie * psł, psł, 2 psł*. Kolejne rzędy przerabiamy półsłupkami. W 13 rzędzie zaczynamy wykańczać brzuch, w tym celu nad brzuchem zamykamy w równych odstępach 3 oczka. Podobnie nad pupą zamykamy 2 oczka. W kolejnych rzędach zamykamy odpowiednio po 5, 4,3 oczek. Wyrabiamy do pożądanej wysokości. Pozostawić  otwór ułatwiający przyszycie kończyn i wypchania.

Ogon:

12 oczek łańcuszka, obrobić półsłupkami. Na końcu zrobić chwościk z kolorowych kawałków włóczki.

Poliki:

2 oczka łańcuszka, w drugim oczku wykonać 5 psł. Zamknąć w okrąg. W kolejnym rzędzie w każdym oczku podstawy przerabiać po 2 półsłupki. W kolejnym rzędzie przerabiamy *psł, psł, 2 psł w jednym oczku podstawy*. Kolejny rządek * psł, psł, psł, 2 psł*, w podobny sposób przerobić   dwa kolejne. Powstałe kółko złożyć na pół i przewiązać kilka razy włóczką, formując okrągłe pucie.W razie potrzeby pucie wypchać.          
                      

Wykończenie:
 
Przyszyć poliki. Wyhaftować nos, oczy i piegi na polikach, wykonać czuprynę.
 
Czupryna:
Przeciągać szydełkiem kępki włóczki, tak samo jak w przypadku przymocowywania frędzli przy szaliku. Przyciąć do równej długości, wyczochrać:-)Wypchać wszystkie elementy lwa i pozszywać.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *