Loading...
Dodatki

Szydełkowa, ażurowa chusta

Ażurowa chusta

 

Chusta jeszcze przed praniem, blokowaniem i prasowaniem.

 

 Jest to chusta, którą robi się od końca. Czemu od końca? Bo zaczynamy jej wykonywanie od zrobienia łańcuszka równego szerokości chusty. Dlatego jeśli mamy ograniczenia z włóczką, tutaj nie dorobimy chusty do pewnego momentu i jej nie skończymy.

Cała reszta za to jest plusów, bo chusta jest efektowna i szybka w wykonaniu.

Zaczynamy od zrobienia łańcuszka na szerokość chusty. Liczba oczek musi być podzielna przez 10.

2 rz. 1 oczko łańcuszka i w pierwszym oczku podstawy przerabiamy półsłupek. Robmy  oczko łańcuszka i potrójny słupek w 6 oczko podstawy, Powtarzamy  4 razy *2 oczka łańcuszka, potrójny słupek w 6. oczko podstawy*, oczko łańcuszka, przymocowujemy do podstawy za pomocą półsłupka w 11. oczku podstawy. Całośc powtarzamy przez całą szerokość chusty.

3. rz. Wykonujemy oczka ścisłe po obrębie naszego motywu aż do 3 potrójnego półsłupka, gdzie przerabiamy oczko łańcuszka i robimy półsłupek. *Dalej robimy 3 oczka łańcuszka, słupek w 5. „okienko” motywu (licząc od lewej) czyli pomiędzy 8 i 9 oczkiem łańcuszka. Dalej symetrycznie, czyli 3 oczka łańcuszka i słupek  w 2. okienko czyli pomiędzy 2 a 3 oczkiem łańcuszka, 3 oczka łańcuszka i półsłupek w najwyższej części motywu z rzędu poprzedniego (środkowy potrójny słupek). * Powtarzamy.

Rzędy parzyste i nieparzyste wykonujemy przemiennie.

 

Dodaj komentarz