Loading...
Dodatki

Prosty szalik

Długo wahałam się, gdzie umieścić ten artykuł, czy tu, czy w dziale dla początkujących. Szaliczek jest naprawdę prosty a do tego efektowny.

 

Co musisz umieć: oczka łańcuszka,  słupki, półsłupki

Co potrzebujesz: Szydełko, motek grubszej włóczki,  

Wykonanie: 

Robimy łańcuszek równy długości naszego szalika. Przerabiamy 3 rządki słupków. W zasadzie to jest szerokość naszego szalika, więc w zależności od grubości włóczki możemy zrobić troszkę więcej rzędów:). Póki co , mamy trochę smutny prostokąt. Jak go ożywić?

Robimy ozdobne boczki szalikowi,coś jakby falę na brzegach.

 

                                                                                            
 Trochę mi schemat przycięło więc proszę o wyrozumiałość:) 

Czyli mamy już podstawowy szalik i znajdujemy się z szydełkiem na koncu rzędu. Robimy oczko łańcuszka i przerabiamy 5 słupków w środkowym punkcie boku. Jeśli robiliśmy trzy rzędy , to będzie to środkowe oczko łańcuszka z oczek zwrotnych dodanych w rzędzie drugim. Teraz pierwszą falbankę trzeba przymocować do podstawy za pomocą półsłupka na brzegu szalika. Powtarzamy na całej długości *ominąć oczko w podstawie w kolejnym oczku przerobić 5 słupków, ominąć oczko w podstawie, przymocować za pomocą półsłupka w kolejnym oczku* I cała filozofia:)

Ozdabiamy czym chcemy. Można kwiatkiem jak na zdjęciu, można dorobić łańcuszek z dyndającym na nim małym kwiatkiem po obu końcach szalika.

W następnej odsłonie co można zrobić z takiego szalika:) 

Miłej zabawy

 

 

Dodaj komentarz