Loading...
Dodatki

Okienkowy szalik

Szydełkowy szalik

Szydełkowy szalik 

Co musisz umieć: łańcuszek, słupki lub słupki podwójne

Wzór szalika jest bardzo prosty i opiera się o popularne w szydełkowaniu okienka.

Najważniejszym elementem przy wykonaniu jest właściwy dobór grubości włóczki jak i szydełka. Warto używać dość grubego szydełka jak i grubej włóczki ew. włóczkę składamy podwójnie, ponieważ daje to ciekawy luźny efekt szalika. Ja użyłam szydełka o rozmiarze 6.0, grubości włóczki nie znam, bo to jakieś prastare resztki. Równie interesująco przedstawia się zastosowanie włóczki o fantazyjnej fakturze.

                                            

Wykonanie:

Robimy łańcuszek  o długości naszego szalika. Teraz w zależności od tego jak wysokie chcemy mieć okienka, stosujemy słupek lub słupek podwójny. Dodatkowo na początku każdego rzędu robimy oczka zwrotne dla słupka 3 oczka, a dla podwójnego słupka 4 oczka łańcuszka.

Wzór:

słupek/słupek podwójny, dwa oczka łańcuszka, w podstawie opuszczamy dwa oczka i w 3 oczku wykonujemy słupek/słupek podwójny.  Jeśli stosujemy słupek podwójny, możemy zrobić 3 oczka łańcuszka i ominąć w podstawie 3 oczka, a podwójny słupek wykonać w 4 oczku podstawy. Wszystko zależy od naszego gustu.

                                           
 

Na końcu, po przerobieniu odpowiedniej szerokości dodajemy na obu końcach frędzle. Przypomnienie dodawania frędzli TU. Należy pamiętać, aby pętelka do przeciągania frędzla wychodziła zawsze z jednej strony.

Szaliczek robimy tak, aby dopasować go do naszych wymagań. Mimo „dziurek” jest naprawdę ciepły i prezentuje się bardzo efektownie w szczególności z płaszczami.  

                                             
 

Dodaj komentarz