Loading...
Dla początkujących

Futerał na telefon

Futerał na telefon

 

 Co musisz już  umieć: łańcuszek, słupek

   
Najpierw musimy wiedzieć jak szeroki jest nasz telefon. Na taką szerokość robimy łańcuszek, dodatkowo dajemy po 2-3 oczka łańcuszka z każdej strony. Na mój telefon jest to 16 oczek łańcuszka. Mamy już podstawę futerału.
Teraz w zależności od wysokości telefonu, robimy tyle rządków słupków. Powstanie nam dość długi prostokąt. Pamietajmy, że należy przerobić 2x wysokość telefonu plus 1 rządek na podstawę oraz koło 5 rządków słupków na zamknięcie.

 początek robótki

Początek robionego paska na futerał

Tak wygląda gotowy pasek z którego zrobimy pokrowiec na telefon.

Jeśli zauważymy, że któraś część paska jest węższa nie należy sie tym przejmować, zawsze ta węższa część może służyć jako zamknięcie:)

Teraz mamy do wyboru, czy robimy prosty pokrowiec, jeśli tak, zszywamy bądz łączymy szydełkiem (najlepsze są oczka ścisłe) boki prostokąta. najlepiej przyłożyć do jednego dołu telefon i zobaczyć jak to będzie wyglądać. Ten wariant polecam dla stosunkowo płaskich telefonów:) Jeżeli mimo wszystko Wasz telefon jest grubszy a chcecie robić tą wersję, powinniście dodać więcej oczek łańcuszka z obu stron.

Futerał gotowy do zszycia i dwa boczki (wersja trudniejsza)

J eśli zdecydowaliśmy się na wersję skomplikowaną, dorobimy jeszcze boczki pokrowca. Boczki robimy w ten sposób, że robimy łańcuszek o długości wysokości telefonu i robimy na nim rządek słupków – to będzie grubość naszego futerału. Podobnie robimy drugi boczek.

Jeśli macie starszy= grubszy telefon warto wtedy zrobić np rządek słupków i dodatkowo półsłupków, chodzi o to zeby futerał był grubszy a telefon łatwo schować do takiego pokrowca.
Teraz pozostaje połączyć wszystkie elementy. Jeśli łączycie szydełkiem warto użyć kontrastowej włóczki, uzyskamy od razu ozdobny motyw. Łączenie możemy wykonywać spokojnie po prawej stronie.

Łączenie elementów

Efekty:

 Gotowy futerał odsłona I

Propozycje ozdobienia:

Do pokrowca warto dorobić sznureczek na którym będzie mozna powiesić pokrowiec np na szyji. Sznureczek robimy albo tylko łańcuszkiem albo dodatkowo możemy wzmocnić go przerabiając jeden rządek oczek ścisłych.

 Odsłona II

futerał na komórkę
Dodatkowo na futerale, żeby go ożywić możemy umieścić kwiatek. Jak zrobić kwiatek w kolejnym artykule:) Zapraszamy!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *