Loading...
Bikini/bielizna

Komplet bielizny

Powiem szczerze, pozazdrościłam Agnieszce chusty i stworzyłam mój komplet bielizny

                                                                            
                              Góra

 Góra złożona jest z połączonych kwiatuszków, wykorzystywanych do agnieszkowej chusty. Jak zrobić kwiatuszki można przeczytuać TU. Jedyną różnicę stanowi brak mniejszych elementów. Zamiast nich występuje łączenie z sąsiednimi motywami.

Ja wykonywałam komplecik szydełkiem 1,25 i kordonkiem. Na rozmiar miseczek B/C wystarczy po 10 kwiatuszków. Ponieważ jest to jakby nie patrząc dzianinka, misczki ładnie dopasowują się do piersi.

Na zakończenie miseczki obrobiłam półsłupkami, dzięki temu ładnie trzymają formę. Dolny sznureczek zostałwykonany z łańcuszka wzmocnionego oczkami ścisłymi. Jego długość uzależniona jest od naszego obwodu pod biustem. Przeciągamy pasek przez płatki kwiatuszków w miseczce i voila.

Górne ramiączka wykonałam z oczek łańcuszka. Są to dwa sznureczki łańcuszka połączone poprzecznymi belkami. Coś jakby baaaaaaaaaaardzo rozciągnięte okienka. Całość zawiązuje się na szyji. Dodatkowo jeśli ktoś lubi można ramiączka  ozdobić koralikami np tzw. sieczką.

Dół 

                                                                          

Majteczki robione identycznie jak miseczka staniczka. Robimy krótsze paseczki do wiązania majteczek. Jeden pasek idzie podobnie jak w przypadku góry, drugi krótszy, przymocowujemy z tyłu.Tył, czyli to co wypada  nad pośladkami to trójkącik złożony z 3 kwiatuszków . Przód i tył łączymy paseczkiem  z słupków., o szerokości zależnej od naszych upodobań – ma być wygodnie Dla osób ceniących wygodę, można dać dodatkowy paseczek do wiązania – nie będzie tak się wrzynać w skórę – idący od dolnej części kwiatków skrajnych.

Ufff mam nadzieje, że w miarę zrozumiale. jak coś to pytać;p 

Zdjęcia majteczek z tyłu – bez manekina zamieszczę wkrótce;p 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *