Loading...
Recenzje książek

M. Strzykowska Oczka i Druty bez tajemnic

 

Tytuł: Oczka i druty bez tajemnic

Autor: Maria Strzykowska

Rok wydania: 2013

Wydawnictwo: Zysk i Spółka

Od Wydawcy

Ile pięknych, niepowtarzalnych rzeczy można zrobić na drutach z grubej lub cienkiej włóczki? Odpowiedź na to pytanie kryje się w mojej książce Oczka i druty bez tajemnic. Tej pozycji nie powinno zabraknąć w biblioteczce miłośników robótek na drutach. Własnoręcznie wydziergana bluzeczka, czapka, szal – to cieszy i motywuje do dalszej pracy. Zadowolenie, własna wizja wyrobu, niepowtarzalny wybór ściegu – to radość i duma.
Malować jak Leonardo da Vinci – mówią malarze, robić na drutach jak dziewiarka, która poznała treść tej książki – mówią osoby czekające na taką lekturę.
Życzę zatem urokliwych wyrobów i dużo radości przy samodzielnym dzierganiu wszystkim Czytelniczkom i Czytelnikom tej książki

Moim zdaniem:

Panią Marię znam od kilku lat i prowadziłyśmy swojego czasu całkiem pokaźną korespondnecję:)
Mari Maria to niezwykle ciepła, przemiła osoba, która rozkochana jest w drutach. Jej prace zapierają dech w piersiach. Kilkanaście lat temu napisała również książki o robieniu serwetek na drutach.

Książkę znałam jeszcze od fazy projektu a kiedy otrzymałam ją od autorki z dedykacją zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. To biblia każdej dziewiarki. Pani Maria nie tylko pokazuje jak robi się na drutach, ale również prezentuje całe modele jak i wzory/sploty, które z powodzeniem można wykorzystać w swoich wyrobach. Wyjaśnienie wykonania kaptura, wzorów wrabianych a nawet sweterka dla czworonoga. Do tego kolorowe zdjęcia zachęcające wprost do złapania za druty i dzergania.
O książce mogłabvym jeszcze długo pisać, ale podsumowując, każda osoba robiąca na drutach powinna mieć tą pozycję w swojej biblioteczce.

Pani Mario. jeszcze raz gratluję jakże udanego dziecka!:)

Dodaj komentarz