Loading...
Recenzje książek

M. Griffiths „126 Motywów szydełkowych”

126 motywów szydełkowych

 

 

 Tytuł 126 motywów szydełkowych
 Wydawnictwo   RM
 Wydanie  III 2013
 Ilość stron

96

 

Od Wydawcy:

W książce przedstawiono niezwykle proste projekty robótek wykonanych splotem szydełkowym. Niektóre z nich wykonane są nietypowo – kilkoma różnymi splotami. Inne przedstawiają zwierzęta, kwiaty, ażury lub motywy fantazyjne i geometryczne.

Wszystkie są niezwykłe, oryginalne i łatwe do wykonania. Zawarte tutaj wskazówki, opisy metod pracy oraz podstawowe sploty są bogato ilustrowane schematami i kolorowymi zdjęciami gotowych prac.

Przedstawione w tej książce motywy pobudzą twoją wyobraźnię, zachęcą do zabawy kolorami i tworzenia ciekawych kompozycji: patchworkowych narzut i poszewek, serwet, chust i mat łazienkowych, torebek i obrazków.

Moim zdaniem:

Jeśli lubisz chusty, poncza czy też inne wyroby wykonane z elementów, to zdecydowanie pozycja dla Ciebie. Naszą podróż zaczynamy od kwiatków, które z powodzeniem wykorzystamy jako elementy dekoracyjne czapki czy chust, dalej mamy ażury, idealne na chustę czy kwadraty, które z powodzeniem wykorzystamy do np narzuty. Ale są też swojego rodzaju perełki takie jak szydełkowe obrazki:) Elementy z kwiatami czy  zwierzaczkami, które można ciekawie wkomponować w większą całość, lub zrobić kombinację z takich elementów- obrazków. Do tego pozycja idealna dla początkujących. Poza schematem mamy słowny opis wykonania, tak więc na pewno każdy da sobie radę z wykonaniem poszczególnych motywów.

Wadą książki jest dla mnie fakt, że jest klejona, co utrudnia jej użytkowanie. Ciężko książkę otworzyć na konkretnej stronie z motywem, który chcemy wykonać, bez przygniecenia jej czymś ciężkim:( Ja jestem zwolennikiem, aby wszystkie książki robótkowe były wydawane albo na spiralce, albo w formie segregatora. Fakt, podraża to książkę, ale znacznie ułatwia jej użytkowanie.

Dodaj komentarz