Loading...
Recenzje książek

M. Chevalier „Bukiety z krepiny”

Bukiety z Krepiny

Marie Chevalier

 

Tytuł Bukiety z krepiny
Wydawnictwo RM
Wydanie II 2014
Ilość stron 79

 

Od Wydawcy:

Odkryjcie urok krepiny i komponujcie bukiety prawdziwsze niż w naturze. Złudzenie jest doskonałe. Krepinowe bukiety nie więdną i są proste do wykonania dzięki dokładnym poradom zawartym w książce. Staniecie przed trudnym wyborem pomiędzy dyskretnymi fiołkami, wielkimi różami, czarującymi piwoniami, nenufarami czy kameliami… Podane objaśnienia są szczegółowe i zilustrowane na fotografiach. Każdy bukiet jest wykonany z szablonów o rzeczywistych rozmiarach, co niezwykle ułatwi Wam pracę.

Te zachwycające bukiety pasują na każdą uroczystość. Ozdobią i uświetnią Wasze stoły podczas różnych okazji i ceremonii, podczas rodzinnych kolacji lub spotkań z przyjaciółmi.

Nie wahajcie się wyrazić siebie kwiatami!

 

Moim zdaniem:

 Jeśli lubisz krepinę i kwiaty jest to pozycja z pewnością dla Ciebie. W książce znajdziesz ponad 15 propozycji na wykonanie różnego rodzaju bukietów i kwiatów z krepiny. Tak wykonane bukiety staną się ozdobą stołu lub mieszkania.

Książka podzielona jest na dwie części. W pierwszej, autorka przybliża przybory stosowane do wykonania kwiatów. Dzięki takiemu wprowadzeniu, przed przystąpieniem do wykonania kwiatów, wiemy w co się zaopatrzyć. W kolejnym rozdziale „Podstawowe zasady” poznajemy zasady stosowane do wykonania kwiatów. Ciekawym pomysłem, na który bym chyba nie wpadła, jest cieniowanie zwykłą kredką krepiny, dla uzyskania interesujących barw.
 Druga część, to opisy wykonania poszczególnych kwiatów wraz z szablonami płatków.

Przyznam szczerze, że urzekły mnie wielkie róże, które są wykonane z takim pietyzmem, że wydają się być żywe, delikatne i roztaczać różany zapach.

Jeśli nawet nie pociągają Cię krepinowe kompozycje kwiatów, to warto książkę przejrzeć dla pięknych zdjęć i podziwiać kunszt wykonania. Jeśli jesteś miłośniczką tego typu ozdób, jest to obowiązkowa pozycja w Twojej biblioteczce.

Książka do nabycia na www.robotki.pl

 

Dodaj komentarz