Loading...
Recenzje książek

A. Bojrakowska-Przeniosło „Decoupage Motywy klasyczne”

Decoupage Motywy Klasyczne

 Tytuł  Decoupage Motywy Klasyczne
 Wydawnictwo   RM
 Wydanie II 2013
 Ilość stron

 80

Od Wydawcy:

Nie trzeba niebywałych zdolności plastycznych, by w niecodzienny sposób ozdobić salon, sypialnię, kuchnię bądź ogród. Wystarczy papierowa serwetka z ciekawym motywem, nożyczki, klej, lakier i odrobina wyobraźni.

Drewniane skrzynie na kwiaty, gliniane doniczki i kartonowe pudełka możesz samodzielnie ozdobić serwetkami z motywami kwiatów, aniołów lub zwierząt. Zwykły talerz można zmienić w niebanalny przedmiot, przedstawiając na nim zimowy pejzaż wykonany metodą skorupkową. Przedmioty, takie jak czarno-biała oliwiarka oklejona papierem print-room z motywami róż, butelki z delikatną siateczką spękań, misa i wazon z motyle, sprawią, że Twój dom nabierze indywidualnego charakteru. Szkatułka z trójwymiarowym kwiatem i złoceniami, lampion w alabastrowych kolorach lub zegar zdobiony motywem róż i bratków będą niebanalnym prezentem.

W książce znajdują się projekty o różnym stopniu trudności, dzięki czemu swoich sił w decoupag’u mogą z nią spróbować zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy zdobienia przedmiotów.

 

Moim zdaniem:

Bez bicia się przyznam, że mam słabość do decu. Nie zajmuję się nim na co dzień, ale jak tylko w moje ręce wpadnie jakaś publikacja, od razu nabieram ochoty, żeby chwycić za moje serwetki, farby i klej i trochę podziałać:) Książka przyda się szczególnie osobom, które mają podstawy decu, ale nie wiedzą w jaką stronę się dalej rozwijać ale również tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą jakże wdzięczną techniką zdobniczą. Pozycja przedstawia nam zdobienie różnego rodzaju powierzchni i używanie różnego typu preparatów. Wykorzystując samouczki ozdobisz m.in. doniczkę, konewkę, pudełko czy wykonasz lampion z kieliszka.

Dodaj komentarz