Loading...
Quillng

Quilling – akcesoria

Jak się pewnie domyślacie, jestem pod wrażeniem quillingu. Jest to dla mnie zupełnie nowa i nieznana technika.

Co przyda nam się na początek?

Potrzebna nam będzie specjalna igła zwana również nawijakiem.

Jest to nic innego jak kawalek metalu z dziurą w środku w obsadce. W ową dziurkę wsuwamy  pasek papieru i obwijamy go wokół metalowej osi. Czym się kierować przy wyborze igły? Przede wszystkim musi dobrze leżeć nam w dłoni.

Ja preferuję używanie tej z kołnierzem, ponieważ można na nim oprzeć przy nawijaniu kciuk i tym sposobem utrzymywać napięcie paska. Dodatkowo, jeśli robimy większe kółko, solidnie opiera się ono o kołnierz i nie ma możliwości, żeby nam się zsuneło.

Cena w zależności od wyglądu, producenta to od 7 zł do kilkunastu.

Drugą niezbędną rzeczą są paski papieru.

Paski, ważne aby były idealnie równej szerokości, co pozwoli nam osiągnąć optymalne efekty. Gotowe paski możemy kupić w sklepach dla plastyków lub choćby w Empiku. Możemy wybierać pomiędzy całymi zestawami w kolorach tęczy, lub nabyć komplet w jednym kolorze. Natkniemy się na paski cieniowane do specjalnych efektów jak i metalizowane, posrebrzane i pozłacane. Do robienia kwiatków, możemy wykorzystywać paski z wytłoczonymi płatkami.
 

Standardowa szerokość pasków to 3 mm, ale spotkamy również 4 i 6 mm. Paski mają również różną długość i warto to brać pod uwagę w zależności od tego co chcemy osiągnąć i co zrobić.

Paski możemy przygotować również samemu, ale o ile nie posiadamy niszczarki dokumentów, może to być dość trudne do wykonania.

Szablon

 Rzecz nie niezbędna, acz przydatna:)

Przyda nam się do kontrolowania stopnia rozwijania kółeczek. Taki podstawowy szablon jest wystarczający, możemy zrobić go same np z grubszej tektury, Przydatna również będzie mata korkowa, do tworzenia i sklejania naszych arcydzieł.

Klej

Aby wszystko utrwalić i połączyć używa się w quillingu kleju. Najlepiej, aby to był klej, który po wyschnięciu robi się przezroczysty i zakończony jest cienkim aplikatorem, dzięki któremu będzie w stanie idealnie dozować klej. Możemy użyć również zwykłego kleju do papieru, smarując paski zapałką lub wykałaczką.

I tylko tyle potrzeba, żeby wyczarować takie cudeńka, idealne jako ozdoby choinkowe (szczególnie dla posiadaczy kotów:)

Dodaj komentarz