Loading...
Haft

Przechowywanie muliny

Znalazłam  własny i chyba dobry sposób na to, żeby szybko znaleźć potrzebny kolor (nr muliny) przy haftowaniu obrazów z użyciem np, 20 i więcej kolorów. Każdy mulina ma osobne pudełeczko z napisanym na wierzchu numerem.

Ponieważ haftuję już od wielu lat, to tych nitek się nazbierało i pewnie bym się w nich nie połapała, a tak stoja sobie grzecznie w kolejności w dużym pudle, a gdy są potrzebne przekładam stosowne numery do mniejszego pudełka i warsztat pracy gotowy.

Metodą prób i błędów wykluczyłam torebki plastikowe , koperty, czy nawet długą listewkę z powbijanymi gwoździkami na których wisiały muliny, Ostatecznie nici wylądowały w pudełeczkach po papierosach. Pudełka dokładnie czyszczę . „odśmierdzam” jakimś stałym zapachem, na wierzchu przyklejam małą karteczkę z numerem i wszystko jest jasne i uporządkowane.

                                         
 

Odśmierdzać pudełeczka można na wiele sposobów, np. trzymając puste pudełka(otwarte) w większym pudle z jakimś zapachem, np.lawendowym, wsypując do nich pachnące „suszki”-można je kupić w gotowych zestawach zapachowych i kolorystycznych, a najprostszy sposób to psiuknąć dezodorant. Ja stosuję od lat taki sam zapach, więc nie ma zapachowego melanżu- bywa niestrawny!!!!!!

Jeżeli nie ma wśród Was palaczy (i tak trzymać Laughing ), to poproście zaprzyjaźnionych nałogowców, z pewnością będą Wam odkładali puste pudełka. Po papierochach są najlepsze, mieści się w nie ok. 5 motków mulin. Zapasowe (czyli większe ilości) trzymam w torebkach foliowych i na bieżąco uzupełniam pudełka.

Może uznacie to za fanaberię, ale to bardzo ułatwia poszukiwania. Otóż mulina każdej firmy (Ariadna, Anchor, DMC) ma na pudełku karteczkę w innym kolorze, i tak nap. Anchor – srebrna, Ariadna – żółta. Wykorzystuję do tego kolorowy papier samoprzylepny.

                                                                                                     

 

Dodaj komentarz