Loading...
Haft

Kubuś Puchatek

Mam propozycję dla miłośniczek robótek, które jak Ja uwielbiają sprawiać radość swoim pociechom.

Przedstawione przeze mnie „dzieło” może stanowić ozdobę dziecięcego pokoju w postaci obrazka w ramce lub poduszki. Sprawdza się również w roli prezentu urodzinowego dla innego milusińskiego.

Moja propozycja to postacie z bajki „Kubuś Puchatek” tj. Pan Sowa, Kłapołuchy, Tygrysek, Króliczek, Krzyś, Kubuś Puchatek, Kangurzyca, Prosiaczek oraz Maleństwo.

 Potrzebne materiały:

  1. Kanwa o wymiarach ok. 45×48 cm. W moim przypadku jest to drobna kanwa o kolorze niebieski – nie potrzeba już tła.
  2. Mulina w kolorach: czarny 3 szt. i po 1 szt.: żółty (Kubuś), żółty cytrynowy (Króliczek), jasny różowy, różowy, ciemny różowy, jasny brązowy, brązowy, ciemny brązowy, beżowy, biały, czerwony, jasny szary, ciemny szary, pomarańczowy lub według uznania. Kanwę zawsze rozdzielam na trzy nitki.
  3. Igła, nożyczki.

Wykonanie:

Kanwę – cięte brzegi obszywam na maszynie lub ręcznie. Następnie określam mniej więcej środek obrazka używam do tego białej nitki i fastryguję lub za pomocą ołówka odliczam, co dziesięć krzyżyków (wybieram ołówek).

Wykonanie rozpoczęłam od wyhaftowania czarną nitką konturów postaci. A później sukcesywnie oczywiście w miarę czasu haftowałam wnętrze.

                                                                            
 

 

Gdy już wszystkie bajkowe postacie były kolorowe wyprałam kanwę, a następnie po wyschnięciu wyprasowałam na lewej stronie.

Poniżej przedstawiam, co mi wyszło, w prawdzie nie jest jeszcze oprawione, ale sami oceńcie.

                                                    

 

Może nie jest to najlepsze wykonanie, ale uśmiech na twarzy mojego syna i jego radość mówią wszystko.

Nie jestem zadowolona z wyboru nitki do Kangurzycy i Maleństwa za ciemny brąz, ale cóż pruć mi się już nie chciało. No i Krzyś wydaje się nieco blady.

 

 


 

Dodaj komentarz