Szydełkowa bombka śnieżny pył

Szydełkowa bombka


Czytaj więcej: Szydełkowa bombka śnieżny pył

Szopka - praca konkursowa A. Wilczyk

Szydełkowa szopka

Praca konkursowa P. Anny Kościelnej - za pomyłkę w nazwisku bardzo przepraszamy

Szopka wykonana jest z kory, spód szopki to płyta gipsowa,wszystko jest klejone klejem na gorąco.

Figurki są robione na szydełku z Virgini zaczynając od główki:

3 oczka łańcuszka, złączymy je razem tak, żeby powstało kółeczko,potem w pierwszym rzędzie robimy 6 półsłupków,2 rząd-w każdym oczku robimy dwa półsłupki, 3 rząd-w co drugim oczku robimy dwa półsłupki,4,5,6 i 7 rząd robimy w każdym rzędzie po jednym półsłupku, 8 rząd-jeden półsłupek i dwa półsłupki razem, aż do końca rzędu,9 rząd-po jednym półsłupku do każdego oczka,w tym momencie trzeba główkę wypchać wypychaczem lub pianką,10 rząd-po dwa półsłupki razem, aby zamknąć główkę.

Sukienka;40 oczek łańcuszka,1 rząd-do każdego oczka po jedym słupku i tak przerobiamy cztery rzędy,zakończyć,następnie odliczamy sobie po 10 słupków w środku tzn 10 z przodu i 10 z tyłu,a więc robimy 10 słupków,dołączamy do tylnej części i robimy następne 10 słupków,złączamy je razem,2 rząd-3 oczka łańcuszka(zastępuje on pierwszy słupek),potem dwa słupki do jednego oczka,znowu jeden słupek i znowu dwa do jednego i tak na przemian,tak przerobić 8 rzędów,zakończyć,rączki zszyć.

Skrzydełka;4 oczka łańcuszka,połączyć je razem,1 rząd-12 słupków,zaczynamy robić skrzydełko z jednej strony wykonując 4 słupki,2 rząd-dwa słupki w jednym,oczko łańcuszka i znowu dwa słupki w jednym i oczko łańcuszka,tak aż do końca rzędu,3 rząd-do każdego słupka po jednym słupku i między każdym słupkiem zrobić po dwa oczka łańcuszka,4 rząd zrobić tak samo.

Aureolka;4 oczka łańcuszka,złączyć je razem,1 rząd-7 słupków i między każdym dwa oczka łańcuszka,2 rząd-tak samo 7 słupków i między każdym słupkiem po 4 oczka łańcuszka,3 rzad-obrobić całość półsłupkami.Następnie wykrochmalić wszystkie części na cukrze(zagotować cukier 1-1)po wyschnięciu wszystkie części posklejaae klejem na gorąco.

 

Gwiazdka szydełkowa

Polecamy wykonanie tej naprawdę efektownej ozdoby choinkowej. 

Czytaj więcej: Gwiazdka szydełkowa

Bombka 1

Święta już za miesiąc, więc czas pomyśleć o prezentach. Ja osobiście już mam zamówienia na świąteczne bombki na prezenty dla rodzinki.

Czytaj więcej: Bombka 1

Świąteczna serwetka

Świąteczna serwetka

 


 

Czytaj więcej: Świąteczna serwetka

Bałwanek

Czyli jak wykonać bałwanka, idealnego na przedświąteczny okres. 

Czytaj więcej: Bałwanek

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 133 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 204
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 249 Informacje dla reklamodawców