Melody Griffiths "Narzuty, serwety, szale na szydełku"

Narzuty, serwety, szale na szydełku

Autor: Melody Griffiths

Tytuł: Narzuty, serwety, szale na szydełku

Wydawnictwo: RM

Wydanie:  I, 2010

Ilość stron: 96

Opis wydawcy: 

W książce znajdziesz instrukcje wykonania przepięknych kap, serwet i szali. Dzięki tym robótkom twój dom stanie się kolorowy i przytulny oraz zagości w nim tradycja.
Zrób na szydełku kapę, która stanie się rodzinną pamiątka przekazywaną z pokolenia na pokolenie, narzutę chroniącą przed chłodem w zimne wieczory albo cienką narzutkę na lato - na pewno znajdziesz w książce coś dla siebie. Możesz też przygotować tradycyjne narzuty, serwety i szale przypominające stare koronki i tkaniny, patchwork we wzory charakterystyczne dla czasów amerykańskich pionierów lub pled - wspomnienie lata, polnych kwiatów i tęczy.
Wszystkie projekty szczegółowo opisano i bogato zilustrowano kolorowymi fotografiami. Zamieszczone schematy oraz rady ułatwią wykonanie tych robótek. Wiele projektów - od pokrycia krzesła, przez patchworkowe kapy, aż po dziecinny kocyk - wykonano z małych, łatwych do zrobienia kwadratów lub innych figur, dzięki czemu nawet osoby początkujące będą mogły cieszyć się wspaniałymi rezultatami pracy.
Szydełkowe dzianiny: ażurowa narzuta, patchworkowa kapa czy tęczowy patchwork mogą być też idealnymi prezentami dla rodziny i przyjaciół. 

 

Moim zdaniem:

Książka zawiera dużo ciekawych pomysłów na wykorzystanie prostych splotów do wykonania całkiem pokaźnych dzieł. Chcesz wyróżnić się unikalnym szalem, lub podkreślić wyjątkowość Twojego mieszkania jakąś stylową narzutą, to ta książka jest dla Ciebie. Dodatkowo autorka zawarła w książce wiele cennych uwag do każdego projektu tak, aby jego wykonanie nie sprawiło większych problemów.Uwaga, mimo iż wszystkie projekty wykonano z podstawowych splotów, to książka jest raczej skierowana nie do początkujących szydełkowiczów-brak na początku samouczka ( i słusznie).

Moim bezwzględnym faworytem jest narzuta w stylu irlandzkim i zielony koc. Po prostu muszę je zrobić:) 

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 133 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 204
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 249 Informacje dla reklamodawców