Wykańczanie i ozdabianie dzianiny szydełkiem Pauline Turner

                                                                          
 
 
 

Wydawnictwo : RM
Ilość stron: 111
 
Od wydawcy:

Czy zdarza ci się, że chcesz coś zmienić w gotowym modelu: dodać kieszeń, wykorzystać inny krój rękawa lub sposób wykończenia szyi, lecz nie wiesz jak tego dokonać? A może znalazłaś piękną włóczkę i potrzebujesz inspiracji?Wystarczy niewiele, by nadać robótce niepowtarzalny charakter: ciekawe wykończenie brzegu, barwna aplikacja, haft czy nowy pasek zmienią zwykły sweterek w niepowtarzalny ciuszek.
W książce znajdziesz porady dotyczące wszystkich etapów przygotowania dzianiny: od zdejmowania wymiarów i określenia rozmiaru robótki oraz wyboru odpowiedniego szydełka, poprzez wykonanie typowych elementów takich, jak mankiety, kieszenie - nakładane i ukryte, czy dekoracyjne brzegi, po przygotowanie ozdób: aplikacji, haftów, frędzli, guzików czy pasków. Dowiesz się też wszystkiego o pracy z kolorowymi wzorami, jak łączyć różnobarwne włóczki w pionie, w poziomie i po skosie.Bez względu na to, czy wybierzesz figlarną kamizelkę, wygodny sweter czy czarującą sukienkę, z pewnością zachwyci cię możliwość wykorzystania wszystkich poznanych metod pracy.
 

Moja opinia:

Bardzo ciekawa pozycja na rynku szydełkowym. Na początku książki znajduje się obrazkowy samouczek (zawiera zarówno podstawowe sploty jak i informacje dotyczące formowania dzianiny) wraz z omówieniem przydatnych informacji dotyczących samej włóczki. W drugiej części poznamy sposoby łączenia elementów dzianiny, wykonywania ozdobnych mankietów, plis, kołnierzyków. Autorka zawarła też ciekawe pomysły na wykonanie pomysłowych guzików, pomponów, kwiatków i innych dodatków. Na końcu opis wykonania m.in. kamizelki czy sweterków.

O ile sama okładka jest może troszkę mało kolorowa, to zawartość książki na pewno nam to zrekompensuje zarówno ilością zdjęć jak i kolorami. Plus za czytelność i łatwość znalezienia poszukiwanych elementów.

  Zatem robótkowicze - do szydełek!

 

 

Książka do nabycia w stronie: www.rm.com.pl

 
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 133 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 204
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 249 Informacje dla reklamodawców