Sue Whiting "Szydełko krok po kroku"

                                                                        Szydełko krok po kroku

 

 tytuł 
Szydełko krok po kroku 
Autor
Sue Whiting
Wydawnictwo 
RM
Wydanie 
I 2005
Ilość stron
78

Od Wydawcy:

 Któż z nas nie lubi tworzyć czegoś samodzielnie nie tylko dla celów użytkowych, ale i dla własnej satysfakcji, czy też walorów estetycznych? Książka jest doskonałym przewodnikiem w dziedzinie szydełkowania dla początkujących.

Krok po kroku, na podstawie dokładnych instrukcji i kolorowych fotografii, czytelnik uczy się technik szydełkowania, zaczynając od tych najprostszych aż po bardziej skomplikowane. Dzięki oryginalnym pomysłom i fachowym poradom autorki bez trudu wykona nie tylko elementy garderoby (kapelusze, torby, szale, dziecięce ubranka), ale także stylowe akcesoria zdobiące wnętrze domu (serwety, narzuty, koce, poszewki).

 

 Moja opinia:

 Podręcznik dla początkujących szydełkowiczó, zawierający obrazkowy kurs szydełkowania, opisy piktogramów, wykańczanie robótki oraz jej modelowanie. Co bardzo mi się spodobało, to opisy wykonania rzeczy z wielu kategorii. Znajdziemy tutaj i opis kapelusza, torebki, szala, ale i serwetki, kocyka, czy poduszki.  Do plusów zaliczam rówież stopniowe wprowadzanie oznaczeń schematów. Nie mamy na początku książki całej długiej suchej listy, tylko są one wprowadzane stopniowo wraz z narastającym poziomem trudności poszczególnych rzeczy. Kocyki dziecięce po prostu mnie oczarowały!

Do minusów zaliczam język, a razej tłumaczenie. Może się tutaj trochę czepiam, ale przy szyciu czy drutach mamy faktycznie ściegi. W szydełkowaniu mamy sploty. W tym znaczeniu nazwa rozdziału "Ujmowanie ściegów" brzmi dziwnie, a chodzi tutaj o zwykłe zwężanie - ujmowanie oczek, słupków w robótce.

Ciekawa pozycja

Do nabycia na stronie www.robotki.pl 

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 133 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 204
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 249 Informacje dla reklamodawców