Klasyczne koronki szydełkowe

Klasyczne wzory i techniki szydełkowe
 
 
Od wydawcy:


Proste, nowoczesne i oryginalne - te słowa najlepiej opisują przedstawione w książce projekty koronek: bieżniki i obrusy, wykończenia brzegów, zdobienia serwet i serwetek, pościeli, ręczników i fartuszków.
Dzięki instrukcjom wykonania poszczególnych wzorów, kolorowym schematom i fotografiom dokładnie ilustrującym kolejne etapy pracy osoby mniej doświadczone w szydełkowaniu stworzą swoje pierwsze dzieła już po kilku lekcjach. W książce pokazano, jak trzymać szydełko i wykonywać podstawowe sploty. Doradzono, jakie wybrać nici. Opisano, jak zrobić splot rakowy, pikotki i szydełkować w okrążeniach. Ci, którzy poznali już tajniki tej sztuki, dowiedzą się, jak łatwo i szybko tworzyć własne projekty i zdobić bieliznę. W poradniku przedstawiono także projekty tworzone techniką filetową i koronki umożliwiające uzyskanie prac bardziej skomplikowanych.

Wydawnictwo: RM
64 strony
Format 204x260 mm
 

Moja opinia:

Dużym plusem tej pozycji jest dla mnie tabelka z rozmiarami szydełek i rodzajem nici do nich odpowiednich ( nie spotkałam jej nigdzie!). Znajdziemy tutaj również opisy stosowanych powszechnie skrótów jak i symboli graficznych. Wadą jest zastosowanie zachodnich oznaczeń splotów, co przy czytaniu schematów z rodzimych pozycji może przysporzyć trochę kłopotów:). Duży plus za bardzo czytelny (obrazkowy i zdjęciowy) kurs szydełkowania - chyba każdy w lot złapie o co w szydełkowaniu chodzi. Poza tym dużo pomysłowych zastosowań szydełkowania do wykańczania i ozdabiania innych tkanin, tworzenie kwiecistej taśmy koronkowej czy też falbanki do zasłon. Pokazano łączenie motywów jak i dużo inspiracji na święta Bożego Narodzenia.

Obowiązkowa pozycja w bibliotece każdego robótkowicza!

Książkę można nabyć w promocyjnej cenieTU

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 133 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 204
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 249 Informacje dla reklamodawców