Torebka

Torebka

 

Co musisz umieć: słupki lub półsłupki

Tutaj pokażemy Wam jak zrobić prostą torebkę i kilka wariantów jednej torebki.


Torbę możemy wykonywać półsłupkami bądź słupkami. Jeśli zrobimy torbę słupkami, które są większe, szybciej zobaczymy efekty:)

   Najpierw musimy wiedzieć jak dużą i jak szeroką torebkę chcemy zrobić. Nasza torebka ma 4 słupki szerokośći i 40 oczek długości.     Zaczynamy od zrobienia prostokąta, który będzie stanowił dno naszej torebki. Długość prostokąta to długość torebki, szerokość prostokąta to szerokość naszej torebki.

 

 słupki

    Jak już mamy taki prostokąt, zaczynamy go obrębiać słupkami. Tzn. robimy normalnie kolejny rządek słupków, ale potem robimy słupki również po boku prostokąta i tak dookoła.
Pprzerobieniu pierwszego rządka w ten sposób otrzymamy kształt owalu. Po paru rządkach zobaczymy, że ta dorabiana dookoła część podnosi nam sie ku górze tworząć boki torebki.

 


Tutaj mamy widok z boku na torebke w czasie dodawania kolorowego paska:)

Teraz przerabiamy w taki sposób tyle rządków słupków, jaką chcemy mieć wysokość torebki.
    Jak mamy już odpowiednią wysokość torebki, nadszedł czas na dorobienie uszu:). W zależności od fasonu torebki, możemy zrobić uszy krótkie, takie, żeby torebkę można było trzymać w łapce, lub uszy długie, do powieszenia torby na ramieniu, albo zwykły pasek tak aby torbe można było zawiesić w poprzek przez ramię.
     Wykonanie obu rodzajów uszu jest takie same i różnie się tylko ilością przerobionych rządków (długość uszu), na uszy robimy 5 lub więcej w zależności od grubości uszu oczek łańcuszka i potem przerabiam do żądanej długości uszu. Robimy takie prostokąciki sztuk 2:)
     Na koniec pozostaje nam przytwierdzenie uszek do torby. Czyli najpierw ustalamy rozstaw uszek. Żeby było nam prościej, możemy przytwierdzić uszka szpilkami. Od wewnętrznej strony przytwierdzamy uszka do torby za pomocą oczek ścisłych.

 torebka widok I

 torebka widok II


Oczywiście torebkę możemy ozdobić np kwiatkami, wrabiać innne kolory włóczki tworząc paski, lub wykonać ją ze sznurka a nie z włóczki:)
A tutaj jest ta sama torebka, tylko inna włóczka i ramie torby jest jedno, tak aby nosić ją na skos.
              
         

 
Jak widać idea torby jest jedna, a można ją wykorzystywać wd. własnego pomysłu i za każdym razem otrzymywać nową torebkę:) 
 
Galeria użytkowników 
 
Torba rasta wykonana przez Isabeil
Torba rasta 
 
                                                    
 
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 133 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 204
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 249 Informacje dla reklamodawców