Nakładanie oczek sposób II

Dzisiaj pokażemy drugi sposób nakładania oczek na druty. Jeśli chcielibyście kiedyś skorzystać z angielskiej nazwy, to nosi ona nazwę long tail cast on.

Jest to metoda dość prosta i intuicyjna. Mi długi czas zajęło dojście, jak prosto ułożyć włóczkę na dłoni, bo jest to nieco mylące. Jak to pojmiecie, reszta pójdzie gładko.

Jaki dół robótki otrzymamy dzięki takiemu nakładaniu oczek? Dół będzie dość elastyczny, ale nie luźny. Jest to zatem dość uniwersalny sposób nakładania oczek, do wszelkiego typu robótek.

Kluczową rzeczą w nakładaniu oczek tą metodą, jest tzw. ogon, czyli część włóczki, z której będziemy nabierać oczka. Nie może być on za długi, bo będzie nam nieestetycznie wisiał ( oczywiście, możemy zawsze go uciąć i wrobić w robótkę, ale po co) i nie może być za krótki, bo nie starczy nam włóczki na narzucenie na druty odpowiedniej ilości oczek. Z czasem nauczycie się, jak szacować samodzielnie długość "ogona".

A teraz do roboty!

1. Chwytamy włóczkę w pokazany sposób.

2. Łapiemy druty

3. Przekładamy druty przez jedną pętelkę

4. Przekładamy druty przez drugą pętelkę

5. Ściągamy oczko

 

 

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 133 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 204
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 249 Informacje dla reklamodawców