Pozostałe "dziwne" oczka

Oczka, oczęta, oczątka, oczusie...oczka raz jeszcze
Oczka, oczęta, oczątka, oczusie...Czyli pozostałe niesklasyfikowane oczka:)
 

Oczka dodane - stosowane zwykle wtedy, kiedy chcemy poszerzyć dzianinę np. po wykonaniu ściągacza, przy robieniu rękawa etc. Dodanie oczek polega na dodaniu w taki sposób w jaki na początku robótki nakładamy oczka na druty - wymaganej ilości oczek, na prawy drut z oczkami przerobionymi. W kolejnych rzędach są one przerabiane zgodnie ze wzorem. Po przerobieniu wzoru oczka zazwyczaj dodaje się symetrycznie po drugiej stronie robótki.

Oczko dobrane prawe - dodawane w trakcie robótki. Na lewy drut nabieramy nitkę znajdującą się pomiędzy dwoma oczkami ( tym pod drutem lewym i tym pod drutem prawym) w rzędzie niższym, dobrane oczko przerabiamy jako oczko prawe.

Oczko dobrane lewe - analogicznie jak dobrane oczko prawe, tylko dobrane oczko przerabiamy jak lewe.

Kilka oczek z jednego oczka - przerabiamy oczko, z tymże przerobionego oczka nie zdejmujemy z lewego drutu. Nawijamy włóczkę na prawy drut (narzut) i przerabiamy narzucone oczko przez oczko trzymane na lewym drucie. Czynność powtarzamy o jeden raz mniej niż liczba oczek którą chcemy otrzymać. Czyli jeśli chcemy otrzymać 4 oczka z jednego, potrzebujemy przerobić :
- pierwsze oczko normalnie bez zdejmowania z drutu;
- 2 oczka z narzutu;
- ostatnie przerobione normalnie wraz ze zdjęciem oczka z lewego drutu.

2 oczka razem na prawo - wkłuwamy drut prawy w kolejne dwa oczka na drucie lewym i przerabiamy je jako prawe i przekładamy na prawy drut.

Ścieg stosowany głównie do zwężania dzianiny.

2 oczka razem na lewo - analogicznie jak w poprzednim przykładzie, tylko oczka przerabiamy jak oczka lewe.

Oczko prawe zgubione (oczko prawe nakładane pojedyncze) - przerabiamy jedno oczko na prawo i przekładamy je ponownie na lewy drut. Oczko następujące po oczku przerobionym na lewym drucie przeciągamy przez oczko przerobione (wiem, że to skomplikowane:). Krócej - oczko drugie na drucie lewym przeciągamy przez pierwsze wcześniej przerobione i spuścić z lewego drutu. Nowootrzymane oczko przekładamy na drut prawy.  


  Foty wkrótce... sesja czeka:)

 
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 133 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 204
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 249 Informacje dla reklamodawców