Czyli dział z informacjami i poradami dla początkujących drutowiczy i drutowiczek! Do wyboru dajemy Wam kilka metod nauki robienia na drutach.

 Kurs obrazkowy                Metoda Ani                  Kurs obrazkowy II

 

Jak rozpocząć chustę na drutach sposób I

Jest kilka sposobów na rozpoczęcie chusty na drutach. Dzisiaj przedstawiamy jeden z nich. Chustę zaczynamy robić od dołu i robimy samymi oczkami prawymi.

Nakładanie oczek sposób II

Dzisiaj pokażemy drugi sposób nakładania oczek na druty. Jeśli chcielibyście kiedyś skorzystać z angielskiej nazwy, to nosi ona nazwę long tail cast on.

Jest to metoda dość prosta i intuicyjna. Mi długi czas zajęło dojście, jak prosto ułożyć włóczkę na dłoni, bo jest to nieco mylące. Jak to pojmiecie, reszta pójdzie gładko.

Jaki dół robótki otrzymamy dzięki takiemu nakładaniu oczek? Dół będzie dość elastyczny, ale nie luźny. Jest to zatem dość uniwersalny sposób nakładania oczek, do wszelkiego typu robótek.

Czytaj więcej: Nakładanie oczek sposób II

Entrelak szal cz 2.

Zapraszamy do drugiej części naszego kursu wykonania robótki techniką entrelak.

W tej części przejdziemy do już do pracy.

Wszyscy gotowi? Zaczynamy! ; )

Czytaj więcej: Entrelak szal cz 2.

Entrelac szal cz. 4

Kwadraty

Nabieramy z boku motywu w podstawie liczbę oczek, jaką miała mieć szerokość naszego motywu. Dlatego zwracaliśmy uwagę na oczka brzegowe, bo teraz łatwo z każdego oczka nabrać oczko na drut i mamy ich dokładnie 10. Ostatnie nabrane oczko, przerabiamy razem z oczkiem z motywu z rzędu poprzedniego. Rzędy parzyste przerabiamy tradycyjnie - oczka lewe. Prawe strony - pierwsze oczko przekładamy bez przerobienia i kolejne  oczka prawe, ostatnie oczko w rzędzie przerabiamy z oczkiem z motywu z rzędu poprzedniego(dolne kwadraty/trójkąt).  Przerabiamy każdorazowo jedynie oczka nabierane przed chwilą.

Entrelac szal cz. 3

Teraz przechodzimy do 3 cześci, w której wykonamy pierwszy rządek motywów.

Przypomnijmy jak powinna wyglądać nasza robótka po pierwszym rzędzie trójkątów

Teraz rozpoczynamy kolejny rządek od lewego bocznego trójkąta.

Lewy trójkąt:

obracamy robótkę na lewą stronę.

1 rz. 1 o.p, obracamy robótkę

2 rz. W oczku na lewym drucie, przerabiamy 2 oczka prawe (dowolną techniką), obracamy robótkę

3 rz. 1 o.p , 2 oczka razem na lewo przy czym jedno oczko mamy na naszym drucie, a drugie dobieramy z trójkąta z podstawy

4 i kolejne rzędy parzyste: 1 o. zdejmujemy bez przerabiania, *o.p* aż do ostateniego oczka w którym przerabiamy zawsze 2 oczka prawe

5 i kolejne nieparzyste: 1 o.p , oczka lewe aż do ostatniego oczka, które przerabiamy razem z oczkiem z trójkąta z podstawy

Powtarzamy, aż przerobimy oczka z trójkąta w podstawie. Powinien nam wychodzić trójkąt, który "przykleja się" boczkiem do trójkąta z poprzedniego rzędu.

gotowy trójkąt

Teraz przechodzimy do wykonywania właściwych motywów. Jeśli ktoś jest początkujący, to technika wykonania może go zaskoczyć:)

 

 

 

 

 

    oczka halogenowe ledowe

    oczko halogenowe ora orlicki design oprawa porcelanowa kolor biały chrom źródło światła x w v mr wymiary

    bpmlampy.eu

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 133 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 204
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/defun/domains/makatka.pl/public_html/modules/mod_blank17v11/tmpl/default.php on line 249 Informacje dla reklamodawców