Loading...
Swetry

Sweterek kiwi

Sweterek kiwi
 
 
 

Druty 4,5
włóczka: Tiftik 15 dag, w kolorze kiwi.
           

                                               
                                          
Wykonanie:
Przód:

Na druty nabrać oczek. Przerabiać na wysokośc 1,5 cm ściagaczem, lub oczkami lewymi po stronie prawej. Dla poszerzenia sweterka dodawać co 10, 22, 37 rządek po 1 oczku po obu stronach(na początku i na końcu rzędu). Na wysokości około 30 cm ( w zależności od wysokości dziecka) zacząć wyrabiać dekolt. Zacząć od zakończenia 6 oczek środkowych, potem w co 2 rzędzie zamykać po 2 oczka. Obie części przerbaiać oddzielnie. Równocześnie zacząć wyrabiać wykrój pod pachy – zamykać 2×2 oczka w co drugim rzędzie, w kolejnym 1 oczko. Na skosy pach na odpowiedniej wysokości (koło 33cm) zakańczać kolejno: 3, 2, 2, oczka. Zamknąć wszystkie oczka.
Tył:
Przerabiać tak samo jak przód, z różnicą wielkości dekoltu. W miejscu gdzie zaczynamy robić skosy na ramiona, zacząć wyrabiać dekolt zamykając odpowiednio 10 i kolejno po 1 oczku w trzech rzędach.

                                          
Rękawy:
Nabrać oczek. Zrobić ściągacz na wysokość 2 cm. Przerbiać ściegiem prawym gładkim. Dla poszerzenia rękawów dodawać co 8 rządek po jednym oczku z każdej strony. Na wysokości 27 cm lub właściwej dla długości ręki dziecka , zakończyć wszystkie oczka

Wykończenie:

 Wykończyć dekolt wd uznania – golfikiem lub pliską. Zszyć rękawy, zszyć przód i tył, złożyć prawą cześcią do siebie i połączyć całość.

 

                                             

Dodatkowo sweterek można ozdobić haftem, bądź zrobić łańcuszek szydełkiem i uformować z niego fantazyjne wzorki. 

Dodaj komentarz