Loading...
Dodatki

Pufa ze sznurka

Pufa – uniwersalne siedzisko może mieć zastosowanie w pokoju dziecka czy też w salonie. Idealnie sprawdzi się również jako podnóżek do fotela czy kanapy.

Pufa chodziła za mną już od ponad roku. Rok temu powstała wsypa. Jako wypełnienie użyłam styropianowych kulek kupionych na allegro. Z założenia, pufa miała być sześcianem. Pierwotyp wykonałam z poliestrowego sznurka. Niestety, nie był to najlepszy wybór. Pod ciężarem ciała, sznurek się rozciągał a szcześcian nie wyglądał nigdy jak sześcian ale raczej jak nieco bezkształtna masa.

Po roku wróciłam do pomysłu i tym razem zastosowałam sznurek bawełniany z rdzeniem. Efekt bardzo mi się się podoba:) Zastosowanie sznurka bawełnianego ma też jeden zasadniczy plus. Nie trzeba stosować wsypy, tylko wystarczy do środka wsypać granulat. Kulki nam nigdzie nie uciekną, oczywiście przy założeniu, że wykonamy ją odpowiednio ściśle :).

Ponieważ miała to być wesoła wariacja na temat pufy, użyłam do jej wykonania 3 kolorów sznurka.

Nie ma tutaj w wykonaniu większej filozofii. Wykonujemy  kwadraty 40×40 cm. Po dwa kwadraty w każdym kolorze. Kwadraty łączymy. Może to być kontrastowe łączenie jak u mnie (szydełkiem), możemy łączyć też szydełkiem od środka. Wtedy dodatkowo wzmocnimy brzegi pufy. Możemy też zszyć poszczególne elementy. Co kto lubi 🙂

 

 

 

Dodaj komentarz