Loading...
Dodatki

Dziergany otulacz

Dzisiaj o tym jak zrobić kolorowy otulacz. U mnie zrobiony dość fajnym wzorem, podpatrzonym gdzieś w sieci. Wzór o tyle ciekawy, że ładnie prezentuje się zarówno po stronie prawej jak i lewej.

Jeśli zrobicie dodatkowo otulacz na drutach z żyłką, obejdzie się bez zszywania.

Długo nie wiedziałam, co zrobić z tej włóczki, a w końcu padło na zestaw czapka + otulacz.

Wzór w zależności od włóczki może wyglądać jak na zdjęciach lub w wypadku włóczki akrylowej, w miejscach występowania lewych oczek może się rozszerzać, co też świetnie wygląda, szczególnie w czapkach.  Ja użyłam włóczki mieszanki wełny i akrylu (Alize Real 40), więc tego efektu nie ma. Na tyle fajnie wygląda całość, że ja, która nie nosi czapek, tym wzorem na pewno ją zrobię dla siebie.

Co do samego wzoru, to wzór koszykowy, czyli na przemian występujące bloki oczek prawych i lewych. Bloki te oddzielone są pojedynczymi kolumnami oczek prawych. Cały motyw ma 6 oczek, więc na druty nabieramy wielokrotność tej liczby.

Ja używałam drutów z żyłką, cały czas robótka zatem była przerabiania z prawej strony, co ułatwi szczególnie początkującym podążanie za wzorem.

Przypominam, że warto zrobić próbkę, żeby wiedzieć ile oczek należy nabrać.

Standardowa długość otulacza jaki robię to coś między 120-125 cm, a wysokość zależy tak naprawdę, ile mi włóczki wystarczy 😉

Wzór:

Rz 1-4: *1 o.p, 2 o.p., 1 o.p, 2 o.l.

Rz 5-8: * 1 o.p, 2 o.l., 1 o.p. 2 o.p.)

Strona Prawa

 

Strona Lewa

 

Dodaj komentarz