Loading...
Czytadło

Świetny pomysł

Na pewno każda z Was spotkała się z problemem wszędobylskich drutów. Jak trzeba było znaleźć konkretną parę w konkretnym rozmiarze to nie było to takie proste.

No tak, jest na to metoda, u nas niestety jeszcze niedostępna. Na zachodzie bardzo popularne są w tej chwili. Otóż, jakiś bardzo mądry i przebiegły człowiek, wpadł na to, żeby schować druty do pudełka, żeby wszystko było na miejscu. Popukacie się pewnie w czoło, no bo niby co w tym pomysłowego? Cały pomysł oparty jest o wykorzystanie drutów z żyłką. Druty właściwe, umieszczone są w pięknym etui, grzecznie, w rządku. Do całego zestawu dołączono kilka żyłek o różnej grubości, oraz miarkę, na podstawie której możemy ustalić grubość drutów.Chcąc coś zrobić, po prostu wyjmujemy druty, na końcach doczepiamy żyłkę i do roboty…I tak nie mamy nast par drutów pogbionych w całym mieszkaniu, tylko jeden schludny zestaw.

Tak więc wszystko znajduje się w doskonałym porządku, w małym etui. Pomysł rewelacyjny. Wadą jest cena, która już nie jest tak rewelacyjna i wynosi koło 150 $. Płacimy za jakość – druty podobno wykonane z najwyższej jakości materiałów- niestety nie dane mi było testować, więc nie mogę się o tym wypowiadać. Są również tańsze zestawy, z 4 żyłkami, zaślepkami na druty w cenie już 60 $, ale produkcji chińskiej lub indyjskiej.

Główne różnice pomiędzy producentami polegają na sposobie łączenia drutów z żyłką i opakowaniu.

Zestaw wyprodukowała firma Addi (Niemcy). Może w Polsce ktoś by się też podjął produkcji w rozsądnej cenie, bo pomysł wydaje się ciekawy:)

Ps.; Zdjęcia kradzione ze stron http://tempeyarnandfiber.blogspot.com i http://stitchesnscones.blogspot.com 🙂

Dodaj komentarz