Loading...
Czytadło

Pomocne tutoriale DIY

Zdarzają Wam się okresy tzw. „twórczej niemocy”? Mi tak, szczególnie w lato, kiedy wyjątkowo nie ciągnie mnie do włóczki, szydełka i drutów. Z drugiej strony ,nie potrafię bezczynnie siedzieć i nic nie robić, bo kto widział tak marnować czas?

W tym roku postanowiłam to zmienić i szukałam jakiś pomysłów. Jaką nową dziedzinę można by tu poznać letnią porą?

Z pomocą przyszła DaWanda, znana mi do tej pory z możliwości sprzedaży tam swojego rękodzieła. DaWanda wpadła na świetny pomysł rozbudowanego działu z DIY, czyli kursami do samodzielnego wykonania różnych rzeczy.

Mamy do wyboru kategorie Szycie, Robienie na drutach, Szydełkowanie, Przepisy, Wyrób biżuterii, Majsterkowanie, Tworzenie i Ozdabianie. W sumie każdy, chcący zdobyć jakieś nowe umiejętności, znajdzie coś dla siebie. Kursy są czytelnie opisane co należy robić krok po kroku i wzbogacone zdjęciami. W dodatku możemy wyszukiwać  interesujące nas kursy według różnych kryteriów np. stopniu zaawansowania, czy to długości wykonania.

dawanda diy
Dla mnie wybór był prosty – Szycie. Kto by nie chciał uszyć sobie dokładnie takich, jakie mu się podobają, spodni czy bluzki, nie zdając się na popularne sieciówki?

Do tej pory szybko się zniechęcałam nauką szycia, bo większość internetowych samouczków czy też opisów w gazetach, pokazuje jak uszyć  rzeczy skomplikowane np. żakiet czy bluzkę. A ja, znając w zasadzie podstawy, nie bardzo wiedziałam, z której strony temat szycia ugryźć, jak przygotować wykrój itp.

Na DaWandzie podoba mi się to, że są naprawdę proste projekty jak uszycie poduszki czy torby, więc nawet taki laik jak ja, nie będzie miał z tym problemu i na pewno wróci tu szukać nowych inspiracji.

  

Ja już wiem, co będę robić w najbliższy weekend 😉

Dodaj komentarz