Loading...
Czytadło

Czy warto inwestować w firmowe akcesoria?

Pewnie większość z Was swoją przygodę z robótkami rozpoczęła od wyciągniętych z domowych czeluści drutów czy szydełek. Tak było i w moim przypadku. Wraz z rozwojem umiejętności, pojawiła się konieczność nabywania coraz to nowych akcesoriów a to szydełek w różnych rozmiarach czy to drutów z żyłką, czy pończoszniczych. I tak w nieskończoność…

W sumie posiadam kilkanaście par drutów i tyle samo szydełek. Zwykle  druty czy szydełka kupujemy przy okazji nabywania włóczki. Nie zastanawiamy się nad tym co bierzemy, po prostu potrzebuję druty 4 i je biorę. Jak mam szczęście i w mojej pasmanterii jest wybór, mogę wybrać między teflonowymi a bambusowymi. Zwykle wyboru nie ma i kończymy z wątpliwej jakości akcesoriami, nie wiedząc, że tak nie musi być i od akcesoriów jakie wybierzemy dużo zależy.

No dobrze, ale przejdźmy do rzeczy.

W te wakacje postanowiłam zaszaleć i nabyłam kilka par drutów i szydełek tzw. firmowych. 

Przyznam, że ich cena nieco mnie oszołomiła, bo zamiast 6-8 zł za szydełko, przyszło mi zapłacić aż 25 zł. Podobnie z drutami.

No cóż, testowanie boli i kosztuje:)

Na pierwszy ogień poszły druty Addi. Z wyglądu druty jak to druty. Od razu pomyślałam o wyrzuceniu pieniędzy w błoto. Jednak jak tylko rozpoczęłam robótkę zobaczyłam, że są to TE druty 🙂 Robótka, szła sama. Żyłka w drutach jest cieńsza od średnicy drutów, więc robótka delikatnie się po niej przesuwa. Nic nie trzeba pociągąć, przesuwać. Czubki drutów też jakby idealne… nie za ostre, nie za tępe. No i w przyszłości nie będą się robiły zadry jak w moich ukochanych bambusowych. Nie było problemu z przerabianiem nawet naprawdę ścisłych oczek. Nie wiem kiedy zrobiła się chusta za nią czapka…

źródło; internet

 Jaka jest zaleta kupowania markowych durtów czy szydełek? Robione sa one dla prawdziwych fanów rękodzieła, dlatego nie ograniczają się jedynie do typowej rozmiarówki jak i np długości drutów. I tak ponieważ średnio lubię druty pończosznicze, nabyłam durty Knit Pro o łącznej długości (druty plus żyłka) 40 cm. Są idealne do mniejszych robótek jak np czapka. Co prawda trochę czasu zajęło mi pryzwyczajenie się do rozmiaru drutów czy też drucików, ale teraz są one jednymi z moich ulubionych.

Szydełka Clover, doczekały się już nawet swojskiej nazwy cloverki lub klowerki 🙂 Co można wymyśleć w takim razie w szydełku? Sukcesem jest tutaj profilowana rączka z gumowymi elementami, dzięki którym  miejscu styku z rączką nie bolą nas palce i ogólnie szydełko świetnie leży w dłoni niezaleznie od tego, jak je trzymacie.

Te 3 marki używam na codzień i z czystym sumieniem mogę polecić je nawet dla początkujących a może właśnie szczególnie dla początkujących, bo dzięki dobrze wyważonym i wyprofilowanym akcesoriom nauka będzie szła łatwiej.

Podsumowując:

Firmowe akcesoria tanie nie są, jednak w znacznym stopniu ułatwiają naszą pracę, dlatego warto się w nie zaopatrzyć. Ponieważ kupno kolejnej pary drutów wiąże się z dość sporym wydatkiem, warto przemyśleć, jakich drutów używamy najczęściej i takie jedynie pary zakupić. Podobnie z szydełkami. Rozwiązaniem nieco tańszym niż komplet par dutów, są druty z wymiennymi końcówkami i długościami żyłek, sprzedawane zwykle w kompletach, ale to już materiał na kolejną historię…

 

Dodaj komentarz